23 lipiec 2019

Jeżyce - Profilaktyka latem

fot. KMP w Poznaniu
22 lipca br. policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Poznaniu przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną pn. „Bezpiecznie nad wodą” oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają”.
Koronawirus
wielkopolskie
3250
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ramach realizacji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze prowadzili rozmowy z osobami wypoczywającymi nad jeziorami Rusałka i Kiekrz, których informowano o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w przypadku lekceważenia podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Osobom dorosłym przypominano o bezwzględnym zakazie spożywania napojów alkoholowych nad wodą jak i o grożących konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów prawa. Ponadto funkcjonariusze informowali plażowiczów o niebezpieczeństwie zażywania środków psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na skutki zdrowotne i prawne zażywania i posiadania substancji zabronionych, w tym dopalaczy.

Przekazywano broszury informacyjne dot. kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Ponadto przekazywano ulotki promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz silikonowe opaski i smycze z napisem „Dopalacze niszczą życie”.

Przemysław Szkup/MT

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3250
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Poznaniu

kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
9 Stóp ACKiS, Poznań, Piątkowska 92
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 20:00
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 12:30
miejsce
Kino Apollo, Poznań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Klub u Bazyla, Poznań, Norwida 18A
wstęp biletowany